صدور شناسنامه و گواهی سلامت حیوان خانگی
صدور شناسنامه و گواهی سلامت حیوان خانگی
دسامبر 2, 2022
پرورش سگ
پرورش سگ
دسامبر 30, 2022
نمایش همه
پانسیون سگ

پانسیون سگ

پانسیون سگ

پانسیون سگ، محلی آرام و مطمئن برای نگهداری موقت سگ هایی می باشد که صاحبان آن ها به هر دلیلی توانایی نگهداری این حیوان های خانگی را ندارد. افراد به دلایل مختلفی ممکن است نتوانند برای چند روز یا حتی چند ساعت نتوانند سگ خود را نگه دارند. این دلایل می تواند سفر، یک میهمانیِ، بیماری افراد خانواده یا مواردی از این دست باشد. تنها گذاشتن یک حیوان خانگی حتی در یک قفس در خانه، نه کاری عقلانی است و نه انسانی. این حیوان خانگی ممکن است در زمان تنهایی در طولانی مدت در صورت احساس خطر، رفتارهای عصبی و غیرقابل پیش بینی مانند جویدن انجام دهد یا با صداهای پی در پی، مخل آسایش همسایه ها گردد. پانسیون سگ بهترین گزینه برای چنین مواردی است که بی شباهت به محیط مهد حیوانات نیست و محیط آن با طبیعت و خلق و خوی این حیوانات سازگار شده است.

پانسیون سگ

پانسیون سگ

سگ از نظر سبک رفتاری به طور متداول در سه گروه شکاری، نگهبان و آپارتمانی دسته بندی می شود که در پانسیون سگ از هر سه نوع این حیوان نگهداری می گردد. در پانسیون سگ ضروری است تا از تمامی مراجعین شناسنامه حیوان را بخواهد زیرا خطر حضور حیواناتی که واکسن نزده اند یا به بیماری مبتلا هستند را کاهش می دهد. یک پانسیون سگ استاندارد باید محیطی برای فعالیت و بازی داشته باشد تا زمانی برای بیرون آمدن از قفس برای این حیوانات در نظر گرفته شود. که در این صورت نسبت به پانسیون های سگ که حیوان را تنها در قفس نگه می دارند، هزینه ای بیشتری خواهد داشت. اگر حیوان از نظر غذایی سلایق یا عادت های خاصی دارد یا برای غذا دادن به او از رژیم غذایی خاصی استفاده می شود، بهتر است در زمان تحویل به پانسیون به مسئول مربوطه گفته شود.

همچنین بهتر است اگر حیوان بیماری غیرواگیردار یا مشکل خاصی دارد با مسئول آن در میان گذاشته شود تا مورد توجهات ویژه قرار گیرد. یکی از مزیت های پانسیون سگ این است که محیط پانسیون سگ برای حیواناتی که زمان های زیادی تنها هستند و با هم نوع خود ارتباطات کمی دارند مناسب بوده و باعث اجتماعی شدن این حیوانات می شود و پس از آن با قرار گرفتن در محیط هایی با سگ های دیگر ارتباط برقرار کرده و ناسازگاری نمی کند. یکی دیگر از مزایای پانسیون نظم آن می باشد. غذا دادن به این حیوانات و اجازه پیاده روی و تفریح دادن به آن ها طبق زمان بندی ویژه ای انجام می گیرد که باعث نظم پذیری بیشتر این حیوان می گردد.

سگ برای خوابیدن و استراحت کردن قفس های بزرگ و جاداری با شرایط مطلوب دارد. وسایلی که شخص باید هنگام تحویل حیوان به پانسیون همراه داشته باشد: اگر همانطور که گفته شد حساسیت های ویژه ای در زمینه خورد و خوراک سگ وجود دارد بهتر است هنگام تحویل شخص غذای حیوان خانگی خود را به همراه داشته و به مسئول مربوطه در پانسیون سگ تحویل دهد تا رژیم غذایی به هم نخورد یا در سیستم گوارشی و اشتهای حیوان با تغییر غذا خللی وارد نشود. در ضمن چون حیوان در میان هم نوع هایش فعالیت و بازی بیشتری می کند بهتر است کمی غذای اضافه در صورت سوزاندن کالری و گرسنگی وجود داشته باشد. برنامه غذایی پانسیون سگ به صورت متداول بر اساس دو وعده تنظیم گشته است اگر حیوان خانگی عادت به سه وعده غذایی دارد و صبح ها پس از بیدار شدن یا پیش از خواب غذادهی می شود، بهتر است با پانسیون سگ هماهنگ شده و غذای مورد نظر را به پانسیون تحویل دهند. اگر سگ شخص باکس یا پارک ویژه ای دارد که در آن احساس امنیت می کند و به آن عادت دارد و یا دوست دارد در آن غذا بخورد، هنگام تحویل، باکس یا پارک را به پانسیون آورده تا برای حیوان آماده و جاگذاری گردد.

اگر حیوان وسیله سرگرمی یا اسباب بازی ویژه ای دارد که با آن بازی می کند و مشغول می شود، بهتر است به پانسیون سگ تحویل داده نشود زیرا حیوانات نسبت به وسایل خود احساس مالکیت دارند و ممکن است هنگام بازی با دیگر سگ ها باعث دعوا شود یا وسیله پاره و خراب گردد. شخص بهتر است پس از تحویل گردن حیوان خانگی خود، تا سه ساعت از آب و غذا دادن به او خودداری کند زیرا ممکن است سگ به تازگی غذا یا آب خورده باشد و نوشیدن و خوردن مجدد باعث نفخ، دلدرد یا تهوع شود و با وعده های قبلی تداخل ایجاد کند.

ما در این پانسیون سگ در تهران با به کارگیری پرسنلی مسئول، دوست دار حیوانات و متخصص که به درستی سگ ها را شناخته و به شیوه مطلوب رفتار با سگ ها و ایجاد ارتباط اشراف دارند، محیطی ایمن، آرام و راحت برای سگ ها به وجود آورده ایم تا افراد با خیال راحت و بدون دغدغه سگ های خود را به پانسیون بسپارند و به امور شخصیشان بپردازند.