کلینیک دامپزشکی نیاوران
کلینیک دامپزشکی نیاوران
نوامبر 1, 2022
ویزیت دامپزشک در محل
ویزیت دامپزشک در محل
نوامبر 1, 2022
نمایش همه
واکسن گربه

واکسن گربه

واکسن گربه

چندین بیماری جدی مخصوص گربه ها هر ساله گربه های زیادی را مبتلا می کند که برای محافظت از بچه گربه خود در برابر ابتلا به یک بیماری قابل پیشگیری، بسیار مهم است که آنها را واکسینه کنید که به همان اندازه ضروری است که اولین واکسن گربه خود را با تزریقات تقویت کننده منظم در طول زندگی خود دنبال کنید، واکسن های تقویت کننده که به درستی نام گذاری شده اند، پس از بین رفتن اثرات واکسن گربه، محافظت گربه شما را در برابر انواع بیماری های گربه سانان تقویت می کند و واکسن گربه تقویت کننده برای واکسن‌های مختلف وجود دارد که در برنامه‌های زمانی خاص داده می‌شوند و دامپزشک شما می تواند در مورد اینکه چه زمانی باید گربه خود را برای واکسن های تقویت کننده بیشتر بازگردانید، توصیه هایی ارائه دهد و اگرچه ممکن است فکر نکنید که گربه شما نیاز به واکسیناسیون دارد، طبق قانون، گربه ها باید واکسن گربه خاصی را در بسیاری از مناطق انجام دهند. به عنوان مثال، طبق یک قانون معمول، گربه های بالای 6 ماه باید علیه هاری واکسینه شوند که در ازای واکسیناسیون، دامپزشک گواهی واکسن گربه را به شما می دهد که باید در مکانی امن نگهداری شود.

هنگامی که سلامت گربه خود را در نظر می گیرید، همیشه محتاط است که مراقب باشید، زیرا گربه ها اغلب کنجکاو هستند و دامپزشکان ما واکسن گربه اصلی را برای گربه‌ های داخل خانه توصیه می ‌کنند تا از آنها در برابر بیماری ‌هایی که در صورت فرار از ایمنی خانه شما در معرض آن قرار بگیرند، محافظت کنند. البته در میان واکسن گربه، دو نوع اصلی واکسیناسیون برای گربه ها وجود دارد. واکسن گربه نوع اصلی باید به همه گربه‌ها داده شود، زیرا این واکسن‌ها برای محافظت از آنها در برابر بیماری‌های رایج اما جدی گربه‌ها ضروری است. این واکسیناسیون هاری توسط قانون برای گربه ها الزامی است که ویروس آن معمولاً به عنوان واکسن “دیستمپر” شناخته می شود، این واکسن گربه ترکیبی از رینوتراکئیت ویروسی گربه، کلسی ویروس و پان لوکوپنی محافظت می کند.

واکسن گربه

هرپس ویروس نوع دیگر است که این ویروس بسیار مسری و همه جا حاضر یکی از علل اصلی عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی است و این ویروس که از طریق اشتراک گذاری سینی های زباله یا کاسه های غذا، استنشاق قطرات عطسه یا تماس مستقیم پخش می شود، می تواند گربه ها را تا آخر عمر آلوده کند. برخی به دفع ویروس ادامه می دهند و عفونت مداوم FHV می تواند باعث مشکلات چشمی شود. واکسن گربه غیر اصلی برای برخی از گربه ها بسته به سبک زندگی آنها مناسب است که دامپزشک شما در مورد واکسن گربه غیر اصلی که گربه شما باید داشته باشد، توصیه می‌کند. این واکسن گربه محافظت در برابر ویروس نقص ایمنی گربه  و لوسمی گربه را انجام می دهد و واکسن گربه در برابر عفونت های ویروسی که از طریق تماس نزدیک منتقل می شوند محافظت می کنند و آنها معمولاً فقط برای گربه هایی توصیه می شوند که زمانی را در فضای باز می گذرانند.

این باکتری باعث عفونت های تنفسی فوقانی می شود که بسیار مسری هستند و این واکسن گربه ممکن است توسط دامپزشک شما توصیه شود اگر گربه خود را به یک نظافتچی یا لانه شبانه روزی می برید. کلامیدوفیلا فلیس کلامیدیا یک عفونت باکتریایی است که باعث ورم ملتحمه شدید می شود و واکسن گربه در شرایط عفونت اغلب در واکسن ترکیبی دیستمپر گنجانده می شود و شما باید بچه گربه خود را برای اولین دور واکسیناسیون در زمانی که حدود شش تا هشت هفتگی دارد به دامپزشک خود بیاورید که پس از این، بچه گربه شما باید یک سری واکسن را در فواصل سه تا چهار هفته ای دریافت کند تا زمانی که تقریباً به 16 هفتگی برسد و برنامه واکسن گربه اولین ویزیت (6 تا 8 هفته) بررسی تغذیه و نظافت آزمایش خون برای لوسمی گربه آزمایش مدفوع برای انگل ها واکسیناسیون برای کلامیدیا، کلسی ویروس، رینوتراکئیت و پان لوکوپنی است.

واکسن گربه

ویزیت دوم (12 هفته) معاینه و بررسی خارجی برای انگل ها اولین واکسن گربه به نام لوسمی و واکسن گربه دوم برای کالیسی ویروس رینوتراکئیت و پان لوکوپنی اولین واکسن لوسمی گربه ویزیت سوم است و واکسن هاری واکسن دوم لوسمی گربه سانان چه زمانی بچه گربه من به بو نیاز دارد که بسته به واکسن گربه، گربه‌های بالغ باید سالانه یا هر سه سال یکبار واکسن تقویتی دریافت کنند و دامپزشک شما به شما می گوید که چه زمانی گربه بالغ خود را برای تزریق تقویت کننده بازگردانید. گربه ها تا زمانی که آنها تمام واکسن های خود را دریافت نکرده اند (زمانی که در حدود 12 تا 16 هفتگی هستند)، بچه گربه شما به طور کامل واکسینه نمی شود و هنگامی که تمام واکسیناسیون های اولیه انجام شد، بچه گربه شما در برابر بیماری ها یا شرایط تحت پوشش واکسن گربه محافظت می شود و اگر می‌خواهید قبل از اینکه بچه گربه‌تان در برابر همه بیماری‌های ذکر شده در بالا واکسینه شود اجازه دهید در خارج از منزل باشد، توصیه می‌کنیم او را در مناطق کم خطر مانند حیاط خلوت خود محدود کنید. اکثر گربه‌ها در نتیجه دریافت واکسن گربه هیچ عارضه ای را تجربه نمی‌ کنند و اگر واکنش‌ها رخ دهد، معمولاً جزئی و کوتاه هستند.